- projekty: Powstanie Doliny Prądnika w stereo 3D -

Powstanie Doliny Prądnika - film animowany w stereo 3D
  • klient: Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego
  • produkcja: Virtual Shadow Marek Stor
  • zakres prac: całość części wizualnej od modelowania i teksturowania, przez animację po rendering i postprodukcję. Byliśmy również odpowiedzialni za realizację wersji stereoskopowej 3D.
» trailer filmu, również w wersji » stereo 3D
» galeria projektu - wersja zwykła obrazu
» galeria projektu - wersja stereo 3D obrazu

W ramach restrukturyzacji Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego zlecono nam przygotowanie trójwymiarowego filmu animowanego przybliżającego geologiczną historię krainy. Film ten będzie wyświetlany na sali projekcyjnej wkomponowany w ramy nowej stałej ekspozycji muzealnej.

Stworzyliśmy ponad 5 minut w pełni renderowanego materiału w wysokiej jakości (HDTV 720p). W kilkunastu ujęciach przedstawiamy widzowi tematy związane z biologicznym i geologicznym bogactwem Ojcowa, historią kształtującą piękno krajobrazu.

Kilka scen ukazuje zmiany rzeźby terenu, spowodowane ruchami tektonicznymi i zlodowaceniami. Widz obserwuje proces tworzenia doliny, podniesienie się poziomu morza i jego ucieczkę z głębi lądu. Kolejne kadry ilustrują nadejście lodowca, a następnie jego ustąpienie. W przyśpieszonym tempie wyłaniają się samotne skały wapienne - tak charakterystyczne dla parku - a okolica porasta gęstym lasem.

Drugą osią filmu, przeplatającą się z widokiem doliny, są ujęcia ukazujące życie na zalanych przez wodę terenach. Kamera przenosi nas na dno nowego ciepłego morza, obserwujemy powstawanie bajecznie kolorowej rafy koralowej, poznajemy faunę: amonity i belemity. Po ustąpieniu wód dowiadujemy się skąd na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego wzięły się morskie skamieliny. Klamrę filmu stanowią ujęcia umiejscawiające obszar parku na kuli ziemskiej, współcześnie, jak i 150 milionów lat temu.

Całość animacji wykonana jest w technologii obrazu stereoskopowego i przystosowana do prezentacji przy użyciu okularów anaglifowych, polaryzacyjnych i synchronizacyjnych. Jest to pierwszy polski dokumentalny film animowany wyprodukowany w takiej technice.

 


Copyright © 2005-2011 madwands media. All rights reserved.